Žena, 35 let, 1 dávka Pfizer, neurologické potíže (vertigo a parestézie), poruchy menstruace

Domů / Příběhy pacientů po očkování / Žena, 35 let, 1 dávka Pfizer, neurologické potíže (vertigo a parestézie), poruchy menstruace

Nechala jsem se naočkovat 4. 8. 2021 vakcínou Pfizer, pracuji v sociálních službách. Dosud jsem byla zcela zdravá. Hned po očkování teplota, bolest v krku asi po 3 dny. Poté jsem si všimla, že mi začaly brnět konečky prstů, myslela jsem, že jsem ruce nějak přetížila, ale dosud mám stále pocit mrtvých rukou... Necelý měsíc po očkování, 1. 9. jsem byla se svou 5 letou dcerou venku, neudělalo se mi dobře, sedla jsem si na lavičku, začala se mi motat hlava jako na kolotoči, trvalo to i přes noc, hned ráno jsem šla ke své praktické lékařce, ta mne po 2 hodinách přijala, podala injekci na nevolnost a odeslala mne akutně do nemocnice na neurologii.

Tam mne hospitalizovali, podstoupila jsem vyšetření - CT, lumbální punkci, náběry, dostala jsem kapačky, po nich mi bylo lépe, tak mne propustili domů. Po propuštění domů se mi vrátilo motání hlavy, přidala se k tomu i bolest hlavy, byla jsem na neschopence a čekala na výsledky, občas injekce na nevolnost.

Výsledky vyšetření byly v pořádku. Za měsíc mě přijmul neurolog, motání hlavy ustalo po dnech, ale bolesti hlavy byly nonstop 3 měsíce, do toho mě začal bolet krk a půlka zad. Rentgen v pořádku, neurolog mi napsal léky na úzkost a magnézium. Řekla jsem si o rehabilitace, ale souvislost s potížemi neodpovídaly stavu mých zad. Bolesti hlavy byly velmi silné, mnohdy na zvracení. Do toho mne začaly bolet stehna, cítila jsem strašnou únavu, nejela jsem moc, nechutenstvím trpím dosud. Hodně mi začaly padat vlasy, bolely zuby, uši... ORL vyšetření v pořádku.

Po půl roce je mi lépe, hlava bolí již jen sem tam, motám se výjimečně, ale stále mne brní končetiny. Přišlo to a částečně odešlo, nikde se nic nenašlo. Cítím se půl roku slabá a nemocná, mám dlouhou a bolestivou menstruaci provázenou bolestí prsou.  A praktický lékař i neurolog tvrdí, že to z očkování nebylo. Ale z čeho by to bylo mi taky nikdo neřekl. Oba lékaři jsou pro další očkování. Já ale do toho už jít nechci. 

logo