Příběhy o očkování

Domů / Příběhy o očkování

V této sekci se chceme zabývat možnými nežádoucími účinky vakcín proti covid-19. Již delší dobu se na nás obracejí lidé s podezřením na nežádoucí účinky po očkování, kteří ovšem většinou v rámci systému nenacházejí zastání, o odškodnění za narušenou kvalitu života v případě větších potíží ani nemluvě.

Vzhledem k absenci oficiální debaty o možných NÚ bychom tedy zde chtěli dát prostor jednak příběhům poškozených pacientů, tak i zdravotnickým profesionálům, kteří se s případy nežádoucích účinků vakcín setkávají. Rozhodli jsme se tyto, často velmi smutné a znepokojivé příběhy zveřejňovat. Naším cílem je tedy podávat svědectví o těchto nepříjemných a mnohdy život zcela měnících zkušenostech a pomoci odstartovat veřejnou debatu o nežádoucích účincích vakcinace proti covid-19 a v širším měřítku i o objektivní posouzení přínosů a rizik očkování. Příběhy a svědectví jsou kvůli ochraně autorů zveřejněny anonymně, identita všech je nám ale známa.

Pokud se chcete do projektu zapojit, napište nám svůj příběh na petra@iniciativa21.cz. Děkujeme. Pokud hledáte pomoc s nahlášením nežádoucích účinků do databáze SÚKL, napište nám tamtéž.


Databáze hlášení nežádoucích účinků:
Česká republika: SÚKL - nahlášení NÚ a Nahlášená podezření na nežádoucí účinky po vakcínách proti covid-19 (SÚKL)
Velká Británie: Weekly summary of Yellow Card reporting
EU: Evropská databáze hlášení podezření na nežádoucí účinky léčivých přípravků
USA: OpenVAERS
WHO: VigiAccess (do search database vepsat: covid-19 vaccine)

logo