Vaše příběhy o zdraví a svobodě

Domů / Vaše příběhy o zdraví a svobodě

Zde zveřejňujeme osobní příběhy lidí z doby covidové krize. Vypovídají o nejrůznějších negativních dopadech hlubokého selhávání státu v mnoha oblastech na životy lidí - zdravotních i diskriminačních, pracovních, školních či ekonomických. Těšíme se ale také na pozitivní příběhy obdivuhodné solidarity a vzájemné pomoci lidí, kterou nahrazovali impotenci státu.

Délka textu je na Vaší volbě. Příběhy mohou být stručné - jeden či dva odstavce - nebo i dlouhé jako esej. Čtenáři i my oceníme, pokud budete souhlasit se zveřejněním svého jména a pošlete-li i fotografii. Váš příběh tak bude autentičtější a věrohodnější. Chcete-li, můžete svůj příběh zveřejnit i anonymně, cenu má vždy.

Chcete-li se zapojit do této kroniky covidové doby a zveřejnit zde svůj příběh, napište nám prosím na petra@iniciativa21.cz email s předmětem "Příběh z covidové doby". Děkujeme!


Příběhy o očkování

V této sekci se chceme zabývat možnými nežádoucími účinky vakcín proti covid-19. Již delší dobu se na nás obracejí lidé s podezřením na nežádoucí účinky po očkování, kteří ovšem většinou v rámci systému nenacházejí zastání, o odškodnění za narušenou kvalitu života v případě větších potíží ani nemluvě.

Vzhledem k absenci oficiální debaty o možných NÚ bychom tedy zde chtěli dát prostor jednak příběhům poškozených pacientů, tak i zdravotnickým profesionálům, kteří se s případy nežádoucích účinků vakcín setkávají. Rozhodli jsme se tyto, často velmi smutné a znepokojivé příběhy zveřejňovat. Naším cílem je tedy podávat svědectví o těchto nepříjemných a mnohdy život zcela měnících zkušenostech a pomoci odstartovat veřejnou debatu o nežádoucích účincích vakcinace proti covid-19 a v širším měřítku i o objektivní posouzení přínosů a rizik očkování. Příběhy a svědectví jsou kvůli ochraně autorů zveřejněny anonymně, identita všech je nám ale známa.

Pokud se chcete do projektu zapojit, napište nám svůj příběh na petra@iniciativa21.cz. Děkujeme. Pokud hledáte pomoc s nahlášením nežádoucích účinků do databáze SÚKL, napište nám tamtéž.

logo