Žena, 25 let, alergická reakce po očkování, otok obličeje, dermatitida

Domů / Příběhy pacientů po očkování / Žena, 25 let, alergická reakce po očkování, otok obličeje, dermatitida

Chci se s vámi podělit o svou reakci na očkování. Odhodlávala jsem se tohle napsat opravdu dlouho, zveřejnit fotografie, na kterých vypadám jako zrůda. Jen ještě řeknu, že jsem od dětství nikdy žádnou špatnou reakci na jakékoli očkování neměla.

Pátek 30.7.2021 první dávka Pfizer, v sobotu jsem se probudila s nateklým pravým víčkem, v neděli jsem už měla otok nad i pod pravým okem, ale stále to nebylo nic hrozného. V úterý 3.8. jsem měla už nateklý komplet celý obličej, a tak jsem šla ke své obvodní lékařce, která mi napsala dithiaden. Vzala jsem si ho před spaním a potom ještě 1 v průběhu následujícího dne. Ve čtvrtek už jsem se probudila dá se říct normální, splasklo to. Na druhou dávku jsem šla proto, že jsem si myslela, že si za tu reakci na první dávku mohu sama, protože i přesto, že jsem podepsala, že rozumím tomu, že po očkování nemám konzumovat alkohol, jsem ten večer vypila 3 malá piva.

Když jsem šla v pátek 20.8.2021 na druhou dávku, popsala jsem tam svou reakci na tu dávku první a přiznala ten alkohol, a oni mi dali nejdřív 1 tabletu dithiadenu, posadili mě zpátky do čekárny a asi po půl hodině mi píchli dávku druhou. Víkend nic, pondělí, úterý nic, už sem si myslela, že jsem tomu utekla, a ono to od středy 25.8. zase začlo. Pravé oko - obě oči - celý obličej. Tentokrát to ale bylo několikanásobně horší a dithiaden na tom nezměnil vůbec nic. Vždycky přes den se to trochu zlepšovalo, oči si přivykly. Večer sem byla ale hotová a ráno jsem se probouzela a nemohla oči ani otevřít, otoky průběžně opadávaly, ale jak ta kůže byla napnutá, namáhaná, byla i strašně podrážděná. Myslím, že se stačí podívat na fotky, nepřeháním. Bolelo to. Fakt to strašně, strašně moc bolelo.

Ve středu 1. 9. už jsem nemohla dál. Jela sem do nemocnice na centrální příjem, a byla 6 hod na kapačkách. Po těch se mi trochu ulevilo samozřejmě, ale jen “zevnitř”, pokožka v obličeji byla ve strašném stavu, takže pak následovalo léčení na kožním. (Fotka 1.9. je po odchodu z nemocnice, tedy po splasknutí.)

Nejsem odpůrce očkování, upřímně je mi jedno, kdo se nechá a kdo nenechá očkovat. V mém okolí je spousta lidí, kteří na očkování reagovali naprosto normálně, bez jakýchkoli obtíží. Ano, pro mě to fakt bylo naprosto strašný, a hrozně, hrozně moc bolestivý.

logo