Žena, 26 let, rozsáhlé postižení kůže a podkoží dolních končetin, po 2. dávce vakcíny Pfizer

Domů / Příběhy pacientů po očkování / Žena, 26 let, rozsáhlé postižení kůže a podkoží dolních končetin, po 2. dávce vakcíny Pfizer

V létě 2021 jsem šla na první dávku vakcíny Pfizer. Bezprostředně po aplikaci a druhý den mě bolela ruka, nic hrozného. Tak jsem šla na druhou dávku, druhý den jsem měla teplotu a byla jsem unavená. Po 3 týdnech mě začaly bolet nohy, byla jsem stále více a více unavená. Jeden den ráno jsem nemohla ani vstát z postele, jela jsem hned na chirurgii, myslela jsem, že mám něco s nártem. Lékař mi řekl, že mám nejspíše zánět šlach, po týdnu se mi udělaly na obou lýtkách a chodidlech velké červené horké fleky. Šla jsem k praktickému lékaři, který mi řekl, že mám asi růži, dal mi na týden antibiotika, po týdnu jsem šla k němu na kontrolu.

Lékař mi řekl, že je to strašné, dal mi nějaké prášky na žíly, za 2 dny jsem už měla horečky skoro 40°C. Jela jsem na pohotovost, ani tam nevěděli, co se mnou. Nakonec jsem byla hospitalizována 2 týdny na přelomu října a listopadu na interní klinice. Dělali mi všelijaké testy, vše prý vyšlo v pořádku, dělali i biopsii ložisek. Nasadili mi kortikosteroidy, které mi pomohly, ale prý mám celý imunitní systém rozhozený.

Ptala jsem se, zda to může být z očkování, na to jsem nedostala přesnou odpověď, jen prý, že je to dlouho po očkování, takže to nebude tím. Já jsem si ale jistá, že to očkováním bylo. Nikdy jsem neměla žádné problémy s nohami ani s imunitním systémem, tak proč z ničeho nic se mi udělalo něco, na co nedokázali doktoři přijít, co to je a proč se mi to vlastně udělalo.

Mám 2 malé děti a chodím do práce. Nevím, co bych dělala bez přítele, který se musel o vše 2 měsíce, co jsem nemohla vůbec chodit, starat. Já a ani on nemohl chodit do práce, ale musel se doma starat o děti a domácnost a ještě i o mě, než jsem skončila v nemocnici. Dnes už jsem bez práce, nohy mi stále otékají, nemohu stát delší dobu na nohou, lékař mi na to dal potvrzení. Na SÚKL jsem psala, ale nic dalšího s tím asi nedělali, nemám žádnou odezvu.

logo