Muž, 85 let, zažívací obtíže, krvácení do střev a mozku, úmrtí

Domů / Příběhy pacientů po očkování / Muž, 85 let, zažívací obtíže, krvácení do střev a mozku, úmrtí

Můj tchán P.H. před očkováním na Covid 19 od firmy Pfizer byl soběstačný, vitální, optimistický, veselý a přátelský pán.  I když mu bylo 85 let, tak to nebyl žádný vetchý stařík, on byl vyjímka mezi svými vrstevníky. Pocházel z dlouhověké rodiny a jeho tatínek se dožil 95 let. Chodil každý den ven, nakupoval, s každým se venku bavil, vařil si a vařil dobře, řídil auto, myslelo mu to a byl naprosto soběstačný. 

✝ 6.1.2022

V dubnu si nechal dát první dávku. Reakce začaly hned druhý den. Měl černý zapáchající průjem, který trval dva týdny, pak na štěstí sám ustal. Myslíme si, že měl krvácení ze střev nebo z trávícího systému, ale na vyšetření bohužel nebyl, takže nevíme. Od prvního očkování byl hrozně unavený a slabý, točila se mu hlava. Neušel delší vzdálenost, cítil se nemocný. Na druhé dávce byl v květnu. Druhý den zvracel černé kousky.  Měl zácpy, které trvaly do konce jeho života. Na velkou chodil jednou za týden a to pouze po projímadle a s velkými obtížemi. Stěžoval si, že ho bolí varlata a měl je prý zarudlé.  Začal pak hrozně hubnout, i když se snažil jíst vydatná jídla, tak už se mu nepodařilo to nabrat zpátky. Jednoho dne se mu při vstávání z postele tak zatočila hlava, že spadl na zem, na zadek. Pak ho hrozně bolelo v kříži a to tak, že mu žádné léky na bolest nezabírali. Došlo to tak daleko, že nemohl chodit. Přivolali jsme mu sanitku.

V nemocnici pak zjistili, že má zlomený obratel. Byl mu doporučen lékařský zákrok (vertebroplastika), který mu pak provedli v Praze. Říkal, že kdyby věděl, co ho čeká, tak by na to nikdy nešel. Při tom zákroku nedostal žádnou anestezii a měl velké bolesti. Doma pak bral silné léky proti bolesti. Neušel pak delší vzdálenost, jak ho záda bolela. 19. listopadu dostal třetí dávku, i když jsme mu to rozmlouvali. Poté si stěžoval, že je mu stále zima a cítil se, jakoby byl nachlazený, byl hubený a slabý. Každý rok míval už od 1. prosince ozdobený stromeček. Byla to jeho radost a těšil se na to. Tenrokrát už stromeček neozdobil, říkal, že se na to necítí. Šest týdnů po 3. dávce měl silné krvácení do mozku. Za tři týdny, 6. 1., pak v nemocnici zemřel. Byl to výjimečný člověk, který byl před očkováním na svůj věk neobvykle zdráv. Dokonce měl i svoje zuby. Byl vždy veselý, dobrosrdečný a hrozně hodný. Nikomu by neublížil, bude nám moc chybět. Posílám fotku, kde je s mojí dcerou, jeho vnučkou Sárinkou.

Snacha

logo