Žena 35 let, zhoršení autoimunitního onemocnění po jednorázové vakcíně Johnson

Domů / Příběhy pacientů po očkování / Žena 35 let, zhoršení autoimunitního onemocnění po jednorázové vakcíně Johnson

Od 27 let se léčím s autoimunitním onemocněním štítné žlázy, očkování jsem se bála i z toho důvodu, že v srpnu 2021 mi bylo diagnostikováno další autoimunitní onemocnění - systémové onemocnění pojiva - susp. Sjögrenův syndrom.

23. listopadu 2022 jsem byla očkována jednodávkovou vakcínou firmy Johnson. 5 dní po očkování jsem měla tlak na hrudi a nemohla jsem dýchat. Udělali EKG, saturaci, odběry. Na EKG něco prý našli, ale to prý nic nemusí znamenat. Poslali mě na srdce, plíce bez nálezu. Brnění, šlehání prý má odeznít do týdne. Na SÚKL hlásit nic nebudou, tak jsem hlásila vše sama.

Po několika týdnech se nic nezměnilo, šlehání šlo k trupu, lekla jsem se a šla opět na pohotovost, řekli mi, že když se nechám hospitalizovat,tak mě vyšetří,jinak že si to budu muset vyběhat sama, tak jsem se nechala hospitalizovat. CT mozku bez nálezu, lumbální punkce nic demyelinizacniho nepotvrdila. Podávali infuze s magnesiem, dithiaden, neurontin. Strašně jsem se motala a byla spavá, měla sucho v ústech, bolela mě hlava, měla pocit trhání ve svalech, bolest kloubů a šlach. Vyměnily to pak za Pregabalin a propustili. Ten nejdříve 1x denně za týden prý mám zvýšit na dvakrát. Při vyšších dávkách jsem měla potíže s vyprazdňováním a šlehání pořád cítila, šla opět na pohotovost a řekli mi, že mám být trpělivá a čekat, Pregabalin vysadit.

Vyhledala jsem neurologa, ten mi nasadil Amytriptilin, po něm mě nic nešlehalo, ale byla jsem velmi spavá, nemohla jsem normálně fungovat a necítila se ve své kůži, tak jsem ho vysadila. Prý mám zůstat na homeopatikách, že můj mozek ty léky nebere. Po dvou měsících po očkování mi začali otékat prsty ruky, přes den však splaskly, na konci ledna jsem navštívila revmatologa, řekl, že mám počkat vzhledem ke šlehání a čekat na teplo a nepozorovat se. Nyní prsty už nesplaskavaji nebo jen minimálně, bolí stále, bolest je bodavá, tuhnou, bolí při ohybu. Užívám homeopatika sulfur iodatum, rhus toxidendrom a doplněk čertův dráp. To mi pomáhá, abych aspoň mohla fungovat. Bolest se ale stupňuje už i přes ně a v noci nejde spát. Do revmatologickém ústavu mají termín až v srpnu.

V srpnu 2021 (3 měsíce před očkováním) mi z imunologie vyšlo podezření na Sjörgrenův syndrom, na očním v prosinci 21 byl udělaný shimmerův test a papírek úplně suchý. Prý mám úplně stáhlé cévy v oku, co prý vyvádim, že se mám dát do pořádku. Teď v březnu jsem byla na kontrole, cévy stáhlé jen mírně, tak sem se prý dala do kupy. I přes autoprotilátky zjištěné na imunologii mi bylo očkování doporučeno, že se očkuje všechno, že se mám postavit čelem. Postavila jsem se a zbyla mi akorát šlehavá bolest, která se vrací v různých intenzitách a bodavé bolesti kloubů a omezení s tím spojená.

Na očkování jsem šla, protože se v říjnu vracím do práce jako zdravotní sestra a všem vyhrožovaly vyhazovem a měla být v platnosti vyhláška o povinném očkování. V říjnu jsem chtěla nastoupit do práce po mateřské, abych o místo nepřišla. Se vším zápasím doma sama, nevím kam jít a jízlivé a nevěřícné poznámky jsou neskutečné, nezajímá je ani ta časová osa a ani to, že jsem tyto problémy předtím neměla. Každopádně ani nechci domýšlet, co se stane na podzim, kdy může přijít další vlna a bude zase bez individuálního přístupu tlak na očkování.

logo