Protest den 7.

Domů / Iniciativa 21 / Protest den 7.

Dnes byl velmi výživný a hlavně zajímavý den. Před 12 hodinou přišlo cca 55 lidí podpořit nás zmrzlé, kteří jsme popíjeli u petičního stánku popíjeli kafe a řešili, proč vláda tak moc tlačí na očkování? Přišli lidé ze sdružení "Občan v odporu, Společně jsem silnější a Boj za svobodu Mladá Boleslav ". S nimi přišly i dvě nezávislé televize a to Lion-tv nezávislá média a Raptor tv. viz video zde: https://www.facebook.com/watch/live/?ref=watch_permalink&v=2606731186137944

Do zesilovače zvuku jsem řekl základní pilíře iniciativy 21 a následně jsme zpívali panu ministrovi Válkovi píseň, aby si připomněl, že slovo chlapa by se mělo dodržet. Protože nás bylo neobvykle hodně a někteří jedinci šli přímo ke dveřím ministra, přijela dvě policejní auta . A protože naše Iniciativa realizuje pokojné demonstrace, tak i v tomto duchu debata s policií skončila - vzájemný respekt převládl nad naštváním a zklamáním. Následně jsem přišel k policejnímu autu s nabídkou kávy a dal jsem se do řeči. Na otázku, jak se dívají na povinné očkování, odpověděli svorně: "Každý by se měl rozhodnout svobodně." Jsem rád, že máme takové uvědomělé a lidské policisty. Přesto, že hlavní proud lidí odešel, přicházeli další lidé této krásné krajiny a mluvili o svých těžkých situacích, které díky téhle vyhlášce prožili či prožívají. Pár bych jich sem s dovolením vypsal:

Přišla seniorka, která byla zmlácené od jiné paní, protože si nevzala do autobusu respirátor. Skončila v nemocnici. Tam když zjistili, že je neočkovaná, hned v 3:30 h ráno ji pustili.

Maminka mluví o svém 18 letém chlapci, který jako jeden z posledních není na gymnáziu očkovaný. Třídní jim často čte nahlas, kdo ještě není očkovaný a před celou třídou se jich ptá proč nejsi?

Terapeutka, která pracuje v sociální sféře, má dostat vyhazov (dle vyhlášky) a spousta jejích kolegyň také.

12letá dcera rodičů, která je uprosila, aby se mohla jít očkovat, aby už nebyla na okraji třídy a nebyla ta, která bude vyčnívat.

Rodiče prvňáčka si postěžovali na paní ředitelku, která dítěti hrozila kvůli špatnému nošení respirátoru, i když chlapec má od doktora výjimku. Pohrozila mu tím, že mu další den u testování vyšťourá nos do krve.

Medičky za střední a vysoké, které se bojí, že nebudou připuštěny k maturitě či k státnicím.

Pak přichází sestra, která mluví o tom, že u nich na oddělení jsou jak očkovaní, tak i neočkovaní, ale jsou docela fajn parta, jen ti nahoře (politici) nás teď chtějí rozdělit.

Mluvilo si i o úmrtích a negativních dopadech po očkování, až mě mrazilo po celém těle.

Na konce přichází seniorka, která podepíše petici a říká důrazně:" Má to vůbec smysl ty petice a to že tady mrznete?

Co si myslíte vy? Má to smysl? Napište nám. Napište nám i svoje příběhy, kdy jste se potýkali či potýkáte s diskriminací, bezprávím a cítíte se bezmocní, hrozí vám vyhazov z práce či nedokončení studia, a to na peticezazdravi@iniciativa21.cz nebo nás navštivte na FB: https://www.facebook.com/iniciativa21.cz/. Děkujeme, že o tom všem mluvíte, sdílíte a že v tom nejsme sami. Daniel Dvořák

logo