Z ordinace internisty

Domů / Z ordinací lékařů / Z ordinace internisty

Mnoho pacientů včetně mladých má symptomy, které dříve neměli, především jsou to bolesti kloubů a svalů, nebo se jedná o neuropatie zánětlivé či jiné, to klinicky nelze poznat. Často se jedná o potíže stěhovavého charakteru. U některých se postupně zmírňují symptomy, u jiných se nemění a většinou vedou k velkým psychickým potížím, deprese, strach z budoucnosti, změny chování.

U starších lidí vidím často velmi rychlou progresi demence. Demenci je obtížné přisoudit očkování, protože se jedná většinou o lidi nad 60 let, ale já mnoho z nich znám 20 i více let a tuto změnu na 100% vidím, rodiny to však berou jako normální projev stáří.

Mnoho sportovců, kteří ke mě chodí, mají výrazné snížení výkonnosti, palpitace při sportu a projevy mnohem vyšších tepových frekvencí při zátěži, kterou přesně znají. Myslím si, že skrytých myokarditid bude větší množství, u některých jsme zachytili vyšší proBNP, u některých vůbec nic.

Vidíme také výrazný nárůst IM a CMP od 50 let výše, ale lékaři jim také vždy řekli, že je to v tom věku časté onemocnění.

Jeden můj pacient má problémy se zrakem, po očkování prakticky přestal vidět na pravé oko, byla mu diagnostikována trombóza v. centralis retinae vpravo. Je v péči oftalmologa.

logo