Svědectví dětské sestry z porodnice

Domů / Z ordinací lékařů / Svědectví dětské sestry z porodnice

Pracuji jako dětská sestra od roku 1986. Začínala jsem v nemocnici na dětské kardiologii, nyní pracuji na novorozeneckém oddělení. Takže mám k novorozencům hodně blízko a velký vztah. Jsem překvapená, že zhruba během půl roku se objevily u dvou miminek neurologické problémy, v tomto případě záškuby ručičky.

Samozřejmě, že to nemusí souviset s očkováním, ale kámen úrazu je i to, že se o tuto možnost nikdo u nás ani nezajímá. A to mě dost mrzí. Vždyť se odebírají anamnézy. Zeptala jsem se těch maminek vždy jen já, protože mě to napadlo jako první věc. Myslím, že maminky žádné potíže po očkování neměly, neslyšela jsem o nich. Jedna prodělala covid-19 v 6. týdnu těhotenství a dva měsíce před porodem se nechala naočkovat. Druhá maminka v 7. měsíci těhotenství dostala 3. dávku. U prvního dítěte to uzavřeli jako epileptickou encefalopatii plus novorozeneckou mozkovou ischemii. Druhé miminko zatím nevím.

Obě děti se narodily zdravé, Apgar skóre po deseti, u jednoho byla zkalená plodová voda, zvýšené CRP, přeléčeno antibiotiky. Je to častý a běžný postup. Jinak nic zvláštního. Jedno dítě se převezlo už druhý den po porodu a druhé čtvrtý den. Očkovaní zdravotníci se k tomu nevyjadřují. 

U nás jsou očkovaní všichni lékaři, na našem oddělení, pouze čtyři sestry neočkované, včetně mě. Nemůžeme o tom ani mluvit, protože by to napětí na pracovišti bylo ještě větší. Tyto neurologické problémy novorozenců spojují s očkováním pouze neočkovaní zdravotníci, i když to tak být samozřejmě nemusí. Ale bereme to v potaz. Očkovaní se na toto nezaměřují a ani se nezajímají. Když už řeknu svůj názor, tak to zlehčují a nechtějí se o tom bavit. 

Dost mě zajímá, kolik miminek takových už je. Ale to se asi nikdy nedozvíme.

Štítky

Další příběhy z této kategorie

logo