Z deníčku lékařky zařízení ošetřovatelské péče, v němž jsou na devadesáti lůžkách hospitalizováni převážně senioři a seniorky část 3.

Domů / Z ordinací lékařů / Z deníčku lékařky zařízení ošetřovatelské péče, v němž jsou na devadesáti lůžkách hospitalizováni převážně senioři a seniorky část 3.

Část 1. zde.
Část 2. zde.

Říjen 2021

Než začne 275. den bez pozitivity na covid-19 mezi personálem i pacienty a pacientkami, shrnu uplynulý týden:

Jedno úmrtí - pacient, o kterém jsem psala a mluvila už tolikrát - 26.2. vakcinace 1. dávka Astra Zeneca, tentýž den CMP, hospitalizován na neurologii fakultní nemocnice, 10.3. pozitivně testován na covid-19 – umístěn do izolace, těžký oboustranný zápal plic, po stabilizaci přeložen na LDN, kde 13.4. podle původního plánu aplikována 2. dávka AZ - pacient zůstává plně imobilní, titrována léčba pro ataky agresivity, krmen. O podání 2. dávky nebyla rodina informována a nedala k ní souhlas, ačkoliv pacient neschopen navázat slovní kontakt a také neschopen podpisu také nemohl dát informovaný souhlas. Nicméně ve zdravotní dokumentaci je formulář, podle kterého v posledních třech měsících neprodělal covid-19 a se zákrokem souhlasí.

Devadesátiletá bývalá učitelka ochrnutá na pravou polovinu těla - na CT mozku opakovaně bez záchytu patologie, zhoršení přičítáno zánětu močového měchýře, ačkoliv se z moči opakovaně nepodaří vykultivovat žádné bakterie. Zoufalá dcera ležící v knihách a hledající odpověď na otázku, co se to mamince stalo. Očkovaná proti covid-19 před dvěma měsíci. Druhou ataku mozkové příhody nepřežila, ale dcera stihla přijet a maminku pohladit.

Devadesátiletá, udržovaná, štíhlá, vitální dáma, která šest týdnů po 1. dávce dostává infarkt myokardu, ačkoliv se nikdy se srdcem neléčila. Následuje 3x za sebou zánět močového měchýře. Pak 2.dávka. Trpí nechutenstvím a zhubla 8kg. Hodně ji v aktivitě limituje každodenní průjem, který se nedaří zvládnout medikamenty, dietou a ani probiotiky. Začátkem září krátce hospitalizována pro slabou mozkovou příhodu. Po překladu k nám opakovaně naměřen nízký tlak krve, vysazena antihypertenziva. Přišla se totiž "dát do kondice, aby pořád nepadala a mohla chodit sama ven“.

Sedmdesátiletý bývalý kolega, kterému dva měsíce po vakcinaci masivně zakrvácelo do mozku, po odsátí zůstává ochrnutý na pravou polovinu těla. Před příhodou se s ničím neléčil. Výkyvy tlaku krve i hladiny cukru v krvi, opět nízký sodík a chlór. Vypadá naštvaně, zatím neschopen mluvy. Připomíná mi pana T., kterému byl dva měsíce po očkování a necelý měsíc po zhoršení klinického stavu zjištěn rozsáhlý hematom pod pravou ledvinou, který mi před smrtí kladl na srdce, abych vždy říkala pravdu a jedním dechem dodal ,,ale to vy budete“.

Příjmový rozhovor s panem P.:

 • Pane inženýre, vidím, že Vás před týdnem naočkovali první dávkou proti covidu. Musím Vás upozornit, že já Vám druhou dávku nedám.
 • Děkuji. To jste hodná.
 • No, počkejte. My jsme si asi nerozuměli. Já říkám, že Vás nebudu očkovat, jednak jste ani ne před třemi měsíci prodělal covid a já jsem přesvědčena o síle Vaší imunity, a za druhé má to očkování řadu nežádoucích účinků a svědomí mi nedovolí, abych Vás vzhledem k Vašemu stavu ohrozila na zdraví a životě.
 • Děkuji. Děkuji. Jste moc hodná. Děkuji.

Tentýž den rozhovor se synem pana P.:

 • Taťka se nám zdál jakýsi nachlazený, ale pak jsme si říkali, vždyť jen leží, nikam nechodí, kde by se nachladil.
 • A kdy jste za ním byli?
 • Včera.
 • No, ale tak v tom případě to mohl mít po tom očkování, i tu bolest paže.
 • Jakém očkování?
 • No, ehm, proti covidu přeci.
 • Cože? On je očkovaný? Kdy?
 • Podle dokumentace před šesti dny. Vy jste to nevěděli?
 • Ne, nikdo nám nic neřekl. Jaktože nám nikdo nic neřekl? Táta to nechtěl. Nikdo jsme nechtěli, je to jen byznys.
 • To mě mrzí. Já jsem právě tátovi říkala, že ho druhou dávkou nebudu očkovat a on mi děkoval, teď už tomu rozumím.
 • A co máme dělat? Já to nenechám jen tak.
 • Můžete tam zavolat a zeptat se, jak to bylo. Nicméně táta není zbaven svéprávnosti, nejspíš Vám řeknou, že ho plně informovali, on projevil souhlas… To byste nevěřili, koho jsou schopni očkovat.

  Pacient zemřel o dva měsíce později po dvou týdnech v sociálním zařízení na hypostatický zápal plic, aniž by v mezidobí došlo ke zlepšení kvality života.

Listopad 2021

Receptura pro jednání před revizní komisí na podnět p. Stehlíkové, která považuje mé příspěvky na mém facebookovém účtu za nevhodné:

Recipe: lékařku No I (unam)
lékaře No III (tres)
právničku No l (unam)
právníka No I (unam)
Misce fiant: Revizní komise
Signa: Nechej 65 min působit
Vy nevěříte, že koronavirus existuje?
Víte, že se roušky na operačních sálech osvědčily?
Vy tedy myslíte, že vakcinace je pro lidi nebezpečnější než covid?
Rozmlouváte lidem očkování?
Léčíte odborně?
Máte pro to vědecké důkazy nebo je to dojmologie?
Takže jste se sešly kamarádky a našly, co jste chtěly najít?
U jak velkého souboru jste dělala pozorování?
Měla jste pokus zaslepený?
Nemáte pocit, že jde o poplašnou zprávu?
Podle Vás lidé nebyli nemocní i před covidem?
V jaké podobě máte od pacientů souhlas se zveřejněním jejich příběhů?
Víte, že si čtenáři mohou udělat závěr, že ty obtíže dáváte do souvislosti s očkováním?

Resume: Tři měsíce po jednání žádný výstup.


Téměř na den přesně po roce 2. vlna syndromu covid-19 na našem pracovišti-opět v návaznosti na přísný zákaz návštěv a další opatření. Nedílnou součástí syndromu covid-19 je stres a strach, je to jeho živná půda. Ale letos už čerpáme z loňských zkušeností.

V polovině měsíce onemocním i já. Nechápu, že bez podpůrné přednemocniční péče a léčby nekončí v nemocnici ještě více lidí. Snad už se to o tom vitamínu D a čaji z borovicového jehličí rozneslo. Postupně medikuji isoprinosine, ivermektin, azitromycin i budair. Hlavně se nedostat do nemocnice. I tuto prosbu uslyším během následujících měsíců často. Důvěra v lékařský stav je u řady lidí v troskách. U mě také.

Prosinec 2021

V nemocnici jsem nakonec díky žlučníkovým kamenům skončila. Sahám si na zdravotnictví z druhé strany. To, co ve mně poslední měsíce zrálo, se mění v jistotu. Po ukončení pracovní neschopnosti se do zdravotnictví nevrátím.

Nebudu součástí zkorumpovaného systému, který poškozuje pacienty a pacientky, který dělá z lidí pacienty a pacientky, nebudu součástí stavovské organizace s prezidentem, za kterého se nelze nestydět, nebudu akceptovat ministerské marionety a jejich nesmyslná opatření, nařízení, vyhlášky. Nebudu součástí hry na policínu, nebo-li politickou medicínu.

Dávám si čtvrt století od promoce ten nejkrásnější dárek. Budu lidem pomáhat v uzdravování se, ale budu tak konat na základě zkušeností a partnerského vztahu, který bude založen na důvěře, ne podle směrnic a doporučení odborných společností, kterým o zdraví populace vlastně vůbec nejde.

logo