Z ordinace pediatra

Domů / Z ordinací lékařů / Z ordinace pediatra

1. Nejvíc, s čím se setkávám, je strašná nemocnost po očkování. Lidi chodí pořád dokola, závažnost není až tak výrazná, spíš je to pro ně obtížné, necítí se dobře, děti pro tyto příznaky nemohou do školek a škol. Je to jako dlouhodobě trvající infekt, který se nechová jako obvykle - nějak začne, má vrchol a odezní. Tady je to tak, že i po několika dnech bez teplot, mají zase zimnice, subfebrilie až febrilní špičky, jsou stále zahlenění, škrábe je v krku, kašlou. Několik dní v pořádku a opět to samé. Říkají, že chytí, co vidí.  Ve výtěrech z krku běžná flora, poslechově nic, pokud jdou na RTG, tak víceméně max. peribronchitida nebo nic, ale stále se necítí dobře. Dříve chodily zahleněné malé školkové děti, ale teď jsou stále nemocní jejich rodiče a jak říkají: " točí se to v rodině". Někteří sami říkají, že od očkování jsou stále nemocní. Tady asi hodně záleží na motivaci k očkování, ti co k tomu byli donuceni prací, školou atd. to říkají častěji, ti, co tomu opravdu věří, to většinou nepřipustí, a ti, co z toho měli spíš zisk ve smyslu lehkosti bytí a cestování, tak tam je to tak na půl.

2. Poruchy menstruačního cyklu, hlavně vynechávání menstruace, prodloužení cyklu nebo abnormální intenzita. S tím ke  mě moc nechodí, ale při prevent. prohlídkách to slyším často. A většinou to říkají sami, že od vakcinace mají problémy. Jednu slečna skončila s podezřením na NPB v nemocnici, bolest v pravém podbřišku, vynechání menstruace 2 měsíce, dále nepravidelná.

3. Stížnosti na palpitace, píchání u srdce, tachykardie, slabosti, nevýkonnosti, abnormal. únava, zadýchávání. Kolapsové stavy. Provedené laboratoře byly v pořádku, včetně koagulací a kardiomarkerů. 3 slečny jsou ve sledování kardiologie pro abnormality EKG, echo měly v pořádku.

4. Asi 3 děti přibližně do 14 dní od vakcíny - horečky septického rázu bez jasného fokusu - fyz. vyšetření, kultivace moč, krk, vysoké CRP. Na ATB ústup. Několik dětí krátce po očkování - bronchopneumonie, hnisavá angína, pyelonefritida.

5. Dcera jedné mé kolegyně, dříve u mě registrována, nyní již dospělá - krátce po 2. dávce diabetes. V nemocnici pak slečna s revmatoidní artritidou, již stabilní, bez medikace. Dostala 1. dávku Comirnaty, pak měla nekomplikovaný Covid, vzápětí 2. dávka a krátce nato se rozjela Crohnova choroba s abcesem v břiše. Vůbec nechápu ten proces, proč vůbec 2. dávku a tak brzy po nekomplikovaném průběhu Covidu.

Dále jsou to stížnosti rodičů, se kterými se svěřují, když chodí s dětmi na prevence: mladý otec - 41 let, policista, vždy zdravý - infarkt bez vyvolávající příčiny, po 2. dávce.

Maminka - rozvoj těžké revmatoidní artritidy, další rodič - roztroušená sklerosa, další maminka - diabetes, amenorea, opakovaně v rodinách trombozy a embolie. Pak jsou změny chování, nálad.

Je jasné, že poruchy nálad a chování lze těžko uchopit, neboť samotná atmosféra moc nenahrává. Jsou deprese u dětí, mám několik pokusů o sebevraždu, rozvoj mentálních anorexií, ale těžko říct, co je za to zodpovědné. Asi všechno dohromady, celkově současný styl života, obavy, izolace atd.

logo