Kdo seje vítr, sklízí… bouři?

Domů / Komentáře / Kdo seje vítr, sklízí… bouři?
Kdo seje vítr, sklízí bouři

Šibenice a zveřejnění soukromých adres poslanců. Výbušné téma plnící hlavní stránky deníků a sociálních sítí.

Ústavní činitelé se na svých FB profilech pohoršují, označují toto jednání za terorismus a vyhrožování. Poukazují na demokracii, poukazují na extremismus, agresivitu a volají po zakročení proti těmto živlům. Už se řinčí zbraněmi.

Milí ústavní činitelé, pořád nic? Pořád vám nedochází, že zoufalí lidé dělají zoufalé věci? Takhle se prý diskuze nevede.

A jak se tedy vede? Jak se mají zoufalí lidé bránit? Ano, často už nemají dost empatie (a často ani zábran), aby zkusili jiné cesty, nebo tyto cesty již nevidí.

Vždyť to bije do očí, proboha.

Pandemie covidu již neexistuje. Očkování na původní variantu viru nechrání nikoho – a už ani očkované před těžkým průběhem. Nátlak na očkování je hazard s riziky do budoucna. Bezinfekčnost neexistuje. Covid pasy jsou totalitním nástrojem.

Pandemický zákon, který je úplně nesmyslný legislativní zmetek, přichází v době, kdy je zcela bezpředmětné řešit pandemii. Covid je po medicínské stránce vyřešen.

Tento zákon je pouze totalitním nástrojem k ovládání a manipulaci lidí a okleštění základních práv a svobod a je faktickým předáním moci do rukou ministerstva zdravotnictví a ministerstva vnitra. Prošel Sněmovnou v neadekvátním režimu legislativní nouze a zpět ho do Sněmovny vrátil Senát.

Senátoři projevili rozvahu a úctu k demokracii a zákon, který ji nerespektuje, shodili ze stolu. Za to jim patří uznání a dík. Stejně tak patří díky všem těm, kteří se veřejně postavili a vyslovili vůči nespravedlivé šikaně a diskriminaci neočkovaných.

Prý je tento zákon úplně v pohodě, bezpečný a je jen jako „pojistka“. Pojistka čeho? A proč, když není vlastně vůbec nutný, proč se na jeho prosazení tak absurdně tlačí? Pikanterií je, že Sněmovna jej nedokázala přehlasovat pro nedostatek koaličních poslanců, proto jeho projednávání odložila na tento pátek! Proč asi? Že by šlo poslankyním a poslancům o to, aby prosadili na sílu naše kolektivní dobro?

Pořád vám to nedochází, milí ústavní činitelé? Zvolili jsme vás ve svobodných volbách a vy jste se obrátili proti svým občanům, svým lidem.

Nerespektujete Ústavu, principy demokracie, z Listiny základních práv a svobod jste si udělali trhací kalendář. Základní zákony medicíny už dávno neplatí a lékaře jste si vzali za rukojmí ve své špinavé hře. Těm, kteří vám dali v podzimních volbách svou důvěru, jste slíbili modré z nebe. Bohužel platí okřídlené: (předvolebním) slibem nezarmoutíš.

Tato vláda stejně jako ta předchozí lže, prostřednictvím médií manipuluje, nastoluje totalitní praktiky a chystá se zakročit proti lidem, kteří jen volají po skutečné svobodě, nikoli po parodii na ni. To, že lidé nepoužívají po dvou letech nekompetentního vládnutí a destruktivního společenského útlaku žádné decentní prostředky, je jiná věc. Na druhé straně se divím, že už dávno někdo nepřevrací popelnice a nezapaluje auta (nebo obráceně?). Co bude dál? Vodní děla, slzný plyn a obstavené účty tak, jako je protestujícím vyhrožováno v Kanadě?

Pořád vám nedochází to, co ví už i Maruška Nováková z Horní Dolní? Většími písmeny už to napsat nelze.
Zvolili jsme vás ve svobodných volbách, platíme vás ze svých daní a vy nám plivete do tváře. Kdo seje vítr, sklízí bouři.

Toto je zatím jen vánek.

MUDr. Hana Štefaničová

logo