POHÁDKA o ČERVENÉ ŘEPĚ / VAKCÍNĚ

Domů / Komentáře / POHÁDKA o ČERVENÉ ŘEPĚ / VAKCÍNĚ

21.-22.11.2022 se konalo v hotelu DIPLOMAT další dějství v přímém přenosu

Snaha ministra zdravotnictví připomíná to opravdu pohádku o červené řepě. Jeden z úkolů zní OČKOVAT hlava nehlava, aneb každá hlava dobrá bez ohledu na věk, zdravotní stav, potřeby a rizika.

Nejprve táhlo ministerstvo samo - 15.8.2022 spustili od jara připravovanou kampaň za desítky miliónů. Čísla o očkování šla nahoru jen velmi pomalu.

V další fázi vládní kampaně zavolali 6.10.2022 na pomoc pana Čtvrtníčka - ten hrál, hrál, ale čísla šla nahoru v říjnu stále pomalu.

Zavolali 25.10.2022 na pomoc při tiskové konferenci MZČR spectabilis plukovníka Prof. Chlíbka. Ten doporučoval, doporučoval, nejlépe 2v1 dokonce pak i jménem České vakcinologické společnosti, která o tom všem ani pořádně nevěděla (https://www.vakcinace.eu/), ale čísla nevytáhnul.

Zavolali na pomoc doc. Maďara. Ten v článku 10.11.2022 strašil, strašil, ale národ nevystrašil.

Jenomže řepa je veliká převeliká. Úkol zní, vyočkovat proti Covidu do konce roku aspoň 2 mil. vakcín (a k tomu ještě proti chřipce další), protože zatím vyočkovali jen 18,5 mil. ks vakcín a objednáno na každého v EU je 10 ks - tedy více než 100 000 000 ks pro ČR.

A tak zavolali posilu velikou. Sezvali do Prahy na 21.-22.11.2022 konferenci expertů, aby se poradili z celé EU, jak na lidi. Zatím nevíme, jestli proto, že jinde se daří očkovat lépe, nebo proto, že potřebu poradit se mají ve ostatních zemích EU také.

A jestli to chcete zjistit, podívejte se sami na záznam přenosu z konference na stránce MZČR https://www.mzcr.cz/building-public-trust-as-a-pathway-to-vaccine-acceptance/

logo