Petra Banat již dobojovala

Domů / Komentáře / Petra Banat již dobojovala

Oznamujeme vám smutnou zprávu, Petra Banat už není.

Zemřela minulý týden 13. května 2023.

Kdo byla Petra Banat?

Statečná žena, která se stala obětí očkování proti Covidu. A nejen očkování.

Paní Petru jsme vám představili na tiskové konferenci Iniciativy 21 na konci února 2023. To už dlouho trpěla následky po očkování a její zdravotní stav se tak zhoršoval, že nebyla soběstačná, nemohla přijet osobně. Přesto našla sílu a o svůj příběh se podělila alespoň formou videa, které jsme zveřejnili na závěr tiskové konference https://www.youtube.com/watch?v=nszAHcf2bwY.

Tragické je, že očkovat se nechala proto, aby mohla dál jako kadeřnice poskytovat službu mj. titulovaným klientkám, které se jí bez očkování bály. Velice dobře to sepsal po tiskové konferenci Milan Kájínek deníku The Epoch Times. Její příběh vyšel po naší tiskové konferenci i v deníku Blesk. Bohužel se ale také setkala díky svému vystoupení s odsuzováním a negativními reakcemi.

Smutný příběh tedy upoutal pozornost a pomohl dobrým lidem kolem ní vybrat přes agenturu Donio nějaké peníze na pomoc.

Právě zde na stránkách Donia jsme se mohli dočíst, jak koncem března ji život stěžovalo i polykání, a tak byla odkázána převážně na mixovanou stravu. Ale nevzdávala to. Každý den cvičila a rehabilitovala. Poslední zpráva o její stavu u sbírky byla z 20. dubna smutná. Uvádíme ji zde v nezkrácené podobě:

"Píšu sem třetí a poslední zprávu, o tom jak se Peti daří. Bohužel se v posledních dnech její stav hodně zhoršil a Peťu jsme museli převést na její přání do hospice. Měla velké bolesti, nespala, málo jedla, svaly vůbec nefungovaly a domácí péče už nebyla možná. Peťa teď pobývá v jednolůžkovém pokoji v hospicu v Brně. Dostala potřebné léky a má nepřetržitou péči, kterou teď nutně potřebuje. Pevně věříme, že se její stav ještě zlepší. Pečovatelky, lékaři a ostatní zaměstnanci hospicu jsou nesmírně empatičtí a nápomocní, za což jsme jim moc vděční. Protože je nyní Peťa v hospicu, rozhodli jsme se po poradě s ní, sbírku ukončit. Vybrané peníze Peťa využije na úhradu péče v hospicu a na potřebné pomůcky.

Všem vám (a Doniu) patří velké díky – za příspěvky, za povzbudivé komentáře, které Peťa četla, za pocit, že na to všechno není sama…"

A o zhruba 3 týdny později jsme se dozvěděli, že už dobojovala. Informoval nás o tom prostřednictvím videa Robin Čumpelík, který se také snažil v posledních týdnech pomoci na svém kanálu Inovace republiky.

Nemlčte a nezavírejte oči před tím, co se kolem vás děje! Nedopusťme, aby statečnost Petry Banat, její utrpení a utrpení dalších lidí nebylo zbytečné.

Čest její památce.

logo