Neuvěřitelný přístup ministra Válka, co je za tím?

Domů / Komentáře / Neuvěřitelný přístup ministra Válka, co je za tím?

aneb příběh o očkování založený na nadpisech zpráv ČTK a datech MZd

Když napíšou ministrovi nebo novinářům lékaři z Iniciativy 21, tak to adresáti asi moc vážně neberou. Ale když zprávu zveřejní ČTK, tak to už asi něco znamená, že? Ministr Válek však žije nebo myslí asi v nějaké úplně jiné dimenzi než jakou popisuje Iniciativa 21 i ČTK.

Někdy neuškodí podívat se na vývoj zpětně nebo si dát pár věcí dohromady. V tabulce dále jsou použity jen tři veřejné zdroje, většinou jen nadpisy článků a dávají poněkud zvláštní rozporuplný příběh o světě, kde žijeme.

Když budeme číst zelené zprávy, můžeme mít dobrou náladu.

Ale když začneme číst ty červené, někomu může začít stoupat tep.

"Příběh" o očkování proti covidu je zde rozdělen na dvě části. Nejprve takový letní úvod, připomenutí. Pak podrobněji říjen 2022. A co z toho příběhu sestaveného z nadpisů vyplývá? Že pan ministr Válek a jeho poradci nejenže nečtou podklady odborníků, ale asi nečtou ani zprávy ČTK ani svoje vlastní data. A také z těch vět níže vyplývá, že zatím kampaň za 50 000 000 Kč přiměla k očkování 2. posilující dávkou méně než 500 000 osob v ČR. Takže kromě nákladů na vakcínu a její aplikaci, můžeme ke každé dávce zatím přičíst ještě cca 100 Kč na přesvědčení osoby. Jestli se povede cíl řečený 5. 10. 2022, tak ta reklama na osobu vyjde samozřejmě levněji. I když možná ne, ono i vystupování ministra na tiskových konferencích také něco stojí (a což teprve, když se v Praze sejdou a začnou o vakcínách debatovat všichni ministři zdravotnictví z EU).

ZOBRAZIT TABULKU V PLNÉ VELIKOSTI V PDF ZDE

logo