Před tváří světa: kanadský premiér Justin Trudeau premiantem v ignoraci lidských práv

Domů / Komentáře / Před tváří světa: kanadský premiér Justin Trudeau premiantem v ignoraci lidských práv

Izraelští vědci píší Trudeauovi: Nezneužívejte boje proti antisemitismu pro zdiskreditování legitimních protestů!

Freedom Convoy 2022

Přibližně před měsícem (22. ledna 2022) v Kanadě spontánně začal protest proti povinnému očkování a dalším vládním anticovid nařízením. Místo snahy o zklidnění situace a vyjednáváním jak se zástupci protestujících, tak s opozicí, která se postavila na jejich stranu, vyhlásil ministerský předseda Trudeau minulý týden v pondělí v zemi vyjímečný stav na 30 dní, vyzval bankovní instituce k dočasnému zmražení účtů těm z jejich klientů, kteří protesty finančně jakkoli podporují (a to BEZ soudního příkazu) a také se začalo hromadně zatýkat. Toto vše v době, kdy sám Trudeau čelí obvinění z vazeb na vakcinační business.

Aby toho nebylo málo, jednu z poslankyň kanadského parlamentu židovského původu Trudeau prakticky obvinil z antisemitismu. Tomu už dále nemohli přihlížet vědci, lékaři a právníci z Izraele a napsali 18. února 2022 milému Trudeauovi otevřený dopis, jehož překlad vám dnes na konci tohoto článku přinášíme. Originál můžete shlédnout a twitteru. : https://twitter.com/DrEliDavid/status/1494753943003582466.

Je obvyklé, že legitimní protesty všeho druhu jsou zneužívány extrémisty pro prosazení jejich vlastních cílů. Navíc již po tisíciletí existuje institut "Agenta provokatéra":

"Agent provokatér je osoba zaměstnaná armádou, tajnou policií, či jiným subjektem, která provokuje jiné osoby ke spáchání protiprávního činu. Tato taktika se mj. používá s cílem infiltrovat legální demonstrace ve snaze vyprovokovat násilí a mít záminku k jejich rozpuštění, jak se stalo např. při demonstracích ve Vancouveru v roce 2010, či pro boj proti korupci ve státní správě. Agent provokatér je také nasazován na rozkrývání opozičních či odbojových struktur a vytváření záminek pro útok proti nim. Agenti provokatéři jsou užíváni již od starověku, jak například popisuje Arthašástra."

Fredom Convoy 2022

Jak to vše začalo?

Valná většina protestujících v Kanadě pouze požaduje zrušení nefunkčních proticovidových opatření a odstranění požadavku na povinné očkování v určitých sektorech. Původním požadavkem protestujících bylo zrušení povinného očkování proti covid-19 při překročení hranic se Spojenými státy. Tento požadavek přišel v době, kdy varianta omikron, proti které jsou dostupné vakcíny nepříliš účinné, byla v Kanadě již na ústupu. Kanada zároveň již od podzimu pro neočkované velmi ztežuje např. cestování letadlem či vlakem.

18. února 2022 navíc došlo při protestech k tragédii, kdy jízdní policie, která bez zjevného důvodu najela mezi protestující, kteří v tu chvíli skandovali "Mír, láska a štěstí", velmi vážně zranila několik z nich včetně postarší paní s chodítkem. (přibližně od 1:50 https://www.youtube.com/watch?v=7ZdQl84x9VM).

Naštěstí pro Kanadu v jejím parlamentu stále existují tací, kteří neztratili zdravý rozum, dobré srdce a otevřeně kroky ministerského předsedy kritizují. Zda ale bude vokální kritika stačit k tomu, aby se z Trudeaua nestal novodobý diaktátor, není jasné.

Překlad otevřeného dopisu izraelských vědců

Drahý ministerský předsedo Trudeau,

Stejně jako mnoho jiných zemí od vypuknutí pandemie SARS-CoV-2 byli i Kanaďané vystaveni drakonickým omezením jejich základních svobod, jako je lockdown, nucené karantény, nošení ochrany úst a nosu, zavírání škol a v poslední době také nucené očkování.

Mnoho světových lídrů si v poslední době uvědomilo, že tato opatření přinášejí obrovské škody, a to s malým či žádným přínosem pro zvládnutí pandemie covid-19. Naproti tomu jsou tu i tací lídři, kteří posilnili svůj předchozí postoj, popírají vědecké důkazy, dále prohlubují snižování životního standardu obyvatel jejich zemí a dále pošlapávají základní svobody obyvatel národa, do jehož čela byli zvoleni.

V posledních týdnech jsme sledovali zprávy o protestech Freedom Convoy 2022 v Kanadě, která probíhají v reakci na tato opatření. S narůstajícím znepokojením jsme byli svědky toho, jak jste místo konstruktivního dialogu s demonstranty zvolil pomlouvačnou kampaň vykreslující demonstranty jako „sympatizanty nacistů“, „rasisty“ a „antisemity.“ Posledním incidentem bylo vaše obvinění z 16. února 2022, že židovský člen Konzervativní strany „stál s lidmi, kteří nosili hákové kříže“.

My, apolitická skupina židovských izraelských lékařských vědců, lékařů, výzkumníků a právníků, z čehož někteří z nás pocházíme z druhé nebo třetí generace přeživších obětí holocaustu, jsme hluboce znepokojeni vaším pokusem stigmatizovat demonstranty Konvoje svobody 2022 jako zastánce nacistické ideologie. Důležitý boj proti antisemitismu by neměl zneužívám proti legitimnímu občanskému protestu, jehož cílem je navrácení základních svobod obyvatelům Kanady, která ještě nedávno byla považována za jednu z nejsvobodnějších zemí světa.

Srdečně,
[následuje 23 podpisů autorů otevřeného dopisu]

Vaše Petra Quirke

P.S.: Odložím si zde video z rumblu. https://rumble.com/vvhowm-dikttor-justin-trudeau-mn-nzory-jako-korouhvika.html

logo