Svoboda není zadarmo

Domů / Komentáře / Svoboda není zadarmo

Poslechněte si rozhovor mluvčího Iniciativy 21 Jana Piňose o kořenech a souvislostech covidové krize v internetové TV Cesty k sobě - Svoboda není zadarmo

Web Cesty k sobě - https://www.cestyksobe.cz/rndr-jan-pinos-svoboda-neni-zadarmo/

Covidová krize neodešla, naopak plodí stále víc hořkého ovoce od zdravotních následků přes sociální až po ekonomické. Do budoucna je také třeba počítat s tím, že touha vlád lidi manipulovat, zbavovat je svobod, kontrolovat, ovládat a činit je závislými na globálním Stroji spíš poroste než odejde.

Jak souvisí ovládání přírody a ovládání lidí? Co znamená státní "boj" s covidem? Jaká je role strachu? Proč se tak snadno zříkáme svobody? Kudy vede tajemná hranice mezi příznivci a odpůrci vládních doporučení a nařízení? Jak je to s dezinformacemi vlády? Testovaly vlády nikoli covid ale poslušnost? Kdo je a co dělá Iniciativa 21? Budou lidé na podzim zase tolik podléhat manipulacím, nebo už i vlivem dalších krizí vyjdou do ulic? Co způsobuje covidová krize jako transformační lis? (Ne)zválcuje nás technokraticky Stroj Klause Schwaba? Stane se internet těl realitou, nebo je to "jen" orwellovská vize? Je možné skloubit odbornou profesionalitu a občanskou aktivitu? Rozvíjejí se sítě místní občanské svépomoci jako protiváha Stroje? Kde je naděje?

logo