Jak úspěšně oslovit lidi - 4. část: Vyhněte se souboji

Domů / Komentáře / Jak úspěšně oslovit lidi - 4. část: Vyhněte se souboji

Přejít na předchozí část

Nebojujme, je to negativní přístup. Dodržet tuto zásadu je velmi složité, ale stojí to za to.

Pokud metaforicky zvednete pěsti (zaútočíte), druhá osoba se bude bránit. Ze stejného důvodu platí, že pokud se budete bránit, může druhá osoba napadnout vás nebo vaše myšlenky. Zůstaňte ve svém přístupu neutrální. Máte informace, které mohou druhé osobě pomoci, ale pokud se rozhodne je nechtít, je to jejich volba.

Tento bod je zaměřen na manipulační techniku rozděl a panuj. Pro většinu lidí, se kterými budete konverzovat, to bude takový zvyk, že se vás budou snažit neustále dostat do ringu pro souboj. Tím, že se dostanete do ringu, nemůžete většinu lidí přimět k tomu, aby se zabývali nějakými novými myšlenkami, ale pouze budou bránit své zažité postoje.

Cílem je nedostat se do ringu, ale být skutečně v jejich rohu, na jejich straně (což je mnohem těžší, než se zdá), a může to být jako snažit se zkrotit divoké zvíře! Pokud se to podaří, bude dotyčný reagovat dobře. Často nás vnímají jako nepřátele a odmítají naslouchat, ale pokud jste jasně na jejich straně, vycítí to a energie se podstatně změní.

Autor si to v poslední době mnohokrát vyzkoušel, když se vyhýbal vstupu do ringu, a zjistil, že je to velmi poučné. Například na obvinění z "šíření nepravd" autor reagoval odpovědí, že "to je možné vždy", a požádal, aby obviněný upřesnil, kterou nepravdu autor uvedl. To pak vedlo žalobce k tomu, aby zkusil jiné obvinění, a došlo ke stejné reakci. Po několika otočkách tam a zpět se pak žalobce zeptal, zda je autor hrdý na to, že debatu vyhrál, na což autor odpověděl: "Ne, jsem na vaší straně a nemám v úmyslu nic vyhrát, jen vést otevřenou konverzaci".

Stojí za zmínku, že je důležité nebýt v žádném případě povýšený nebo zlehčovat. Opravdu není možné to předstírat, musíte být skutečně na jejich straně.

Velmi důležitým bodem je, že musíte upravit svůj jazyk tak, abyste se vyhnuli všem hanlivým výrazům o těch, kteří mají nízké povědomí o skutečných problémech. Zmínky jako "ovce" vyvolávají velmi negativní reakce a vytvářejí půdu pro konverzaci, která bude plná nadávek.

Pokud osoba, se kterou hovoříte, používá v souvislosti s vaším postojem takové výrazy jako "Covidiot" nebo "konspirační teoretik", je nezbytné, abyste jí na to neskočili. Je docela možné, že "agenti provokatéři" vytvořili tyto termíny, aby umožnili rozdělení obou stran.

Gándhí prohlásil: "Oko za oko a celý svět by byl slepý".

Povznést se nad to, i když je to obtížné, může vést k příměří. Jakmile se člověk vrátí do racionálního stavu, může vidět, jak hrozné termíny vlastně použil.

Pokračovat na 5. část

logo