Jak úspěšně oslovit lidi - 5. část: Uznejte jejich zkušenosti

Domů / Komentáře / Jak úspěšně oslovit lidi - 5. část: Uznejte jejich zkušenosti

Přejít na předchozí část

Toto je další velmi náročný, ale zásadní bod. Ctít něco, co považujeme za nesprávné a neoprávněné, skutečně testuje hranice našeho soucitu. Existuje způsob, jak to dokázat, aniž bychom ustoupili ze svých hodnot. Pokud někdo prožívá strach, můžete uznat to, co prožívá (tj. "strach"), aniž byste přisuzovali hodnotu tomu, čeho se bojí.

Strach a další emoce, které lidé cítí, jsou pro ně velmi reálné. Pokud je nebudete respektovat, budou vám to mít za zlé a budou na vás útočit. I když se budete řídit těmito zásadami, nevyhnutelně se dočkáte množství útoků, které jsou sice nespravedlivé, ale mohou být součástí procesu oslovování lidí. Čím více autor zásady praktikuje, tím méně zažívá útoků na svou osobu.

Velké téma posledních let je mj. pojem "konspirační teorie". Pojem byl zaveden už dříve, ale jak se nyní hodí pro shazování lidí, kteří chtějí poskytovat jiný pohled na realitu, že? Proto je potřeba neustále pamatovat na to, jak asi přemýšlí ten, s kým mluvím. Čemu on či ona věří? Každá informace chce svůj čas.

U lidí indoktrinovaných určitým příběhem se každá informace mimo tento příběh setká s obvyklou reakcí "konspirační teorie". Předmět takového hovoru není součástí reality dané osoby. Scénář - poskytnutý médii a vládou - umožňuje člověku vyhnout se řešení nepříjemného tématu nebo ho zpochybnit rozzlobenou reakcí. Záměrem je ukončit diskusi.

Dokud není člověk připraven vystoupit ze zažitého scénáře, má jakákoli diskuse o kontrole populace nebo jiných podobných tématech za následek další uzavření mysli.

Další díl zveřejníme v příštích dnech

logo